1401/04/01

نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار در یکم تیرماه 1401 توسط شرکت گروه مپنا افتتاح و به شبکه سراسری برق متصل شد و در ابتدای پیک مصرفی سال جاری، 160 مگاوات به توان تولید برق کشور افزود.
آیین افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار روز اول تیرماه و با حضور دکتر عباس علی‌آبادی، مدیرعامل شرکت گروه مپنا و سید پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان به همراه جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار گردید. همچنین در این مراسم ضمن بررسی شرایط و ویژگی‌های فنی پروژه به ابعاد توسعه منطقه‌ای و کارآفرینی حاصل از این پروژه نیز پرداخته شد.
احداث بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی چابهار به همراه مشترکات مورد نیاز این بخش، از سال گذشته جهت انجام خدمات طراحی و مهندسی، تامین تجهیزات و اجرا به شرکت گروه مپنا سپرده شد. از ویژگی‌های این پروژه می‌توان به توربین بخار آن با ظرفیت 160 مگاوات اشاره نمود. کارفرمای این پروژه، شرکت تولید نیروی جنوب شرق صبا و مشاور کارفرما، شرکت مهندسین مشاور نیرو بوده‌اند.
شایان ذکر است پیشتر دو واحد گازی این پروژه توسط شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های مپنا (توسعه یک) ساخته و تحویل شده بود و واحد بخار این مجموعه را شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا (توسعه دو) احداث نموده است.